fbpx

Nõuanded fotosessiooniks

RIIETUS

Riietusel on fotol väga oluline osa. Hästi valitud riietus võib muuta pildi imeliseks, helgeks ja huvitavaks ning vastupidi.

Perepildile soovitan pigem heledaid kui tumedaid toone. Rõõmsad värvid jäävad paremad kui hall, pruun ja must. Portree sessioonil võib mängida ka mustaga. Halli ja pruuni riietust pigem soovitan pildile mitte valida.

Kui tuled pildistama perega, siis vaata minu kodulehelt või Facebooki seinalt üle, millised dekoratsioonid selles stuudioruumis parasjagu on, kuhu pildistama tuled. Püüa leida riietus, mis harmoneeruks dekoratsioonide stiili- ja värvigammaga. Või tekitaks ägeda kontrasti. Perepilti tehes mõtle ka ühtsuse loomisele, et kogu pere oleks riietatud ühtses stilistikas ja võiks olla ka mingi ühendav läbiv värv. Kui fotol on näiteks pere valdavalt heledates toonides ja vanaisal must ülikond, siis üldmulje ei jää hea, võib terve pildi rikkuda. Perepildil võiks kohe kindlasti musti ja süngeid toone pigem vältida. Terve grupp tumedas riietuses loob matuse meeleolu.

Vältida võiks peenemustrilisi riideid, kuna need hakkavad fotol tekitama visuaalset müra, mistõttu sina, kui kõige olulisem, jääd varju. Parim valik on ühevärvilised riided.

Rõõmsad ja erksad toonid nagu punane, roheline ja sinine, jäävad fotol alati head (need 3 tooni sobivad pea alati ideaalselt ka jõulupiltidele). Kindla peale minek on alati ka valge.  Võib kasutada ka ilusaid pastelseid toone – helesinine, roosa, mündiroheline jne. Välguga pildistades võivad punakad toonid hakata nahale peegeldama punast värvi, seega kui su nahk on pigem roosakas kui kollakas, siis parem valik oleks kindlasti mõni muu toon näo läheduses.

Hea kui riietus jätaks kaela vabaks, siis tundub kael pikemana ja ilusamana ning see annab pildil palju juurde.

Täispikkuses pilte teeme üldiselt vähe, seega jalad väga palju pildile ei jää. Ent mõne täispikkuses pildi siiski teeme ja selleks puhuks võid mõelda läbi ka jalavarjud – kas jääda pildile sokkis, jalatsitega või hoopis paljajalu. Kui sokid, siis pigem mustad (jõulupiltidele sobivad ka villased sokid). Naistel teevad kontsad jala visuaalselt ilusamaks. Kui otsustate mingi variandi kasuks, siis pere- või grupipildil võiks kõik liikmed olla ühtemoodi, kas siis sokkides, paljajalu või jalatsites. Jalatsite tallad peavad stuudiopõrandal olema puhtad, kuna pildistame valgel põrandal. Seega vahetusjalatsid kaasa või ole kindel, et saad kohapeal tallad ilusasti ära puhastada.

Kui oled valinud pildistamiseks vähemalt 60 min aja, võid kaasa võtta mitu erinevat oitfiti, saad kohapeal vahetada ning saame mitmekülgsema pildigalerii.

Kui tuled pikemale portree või buduaarisessioonile, siis teeme sinuga eelkohtumise või telefoni/skype kõne, kus räägime riietuse detailsemalt läbi.

POOSID

Selles osas kuidas jääda pildile hea, ära üldse muretse.  Juhendan sind kõiges kohapeal. Ilusad jäävad loomulikud poosid, mistõttu nendega me üle ei pinguta. Sessiooni ajal saad täpsemad juhised, kuidas hoida käed, pea ja keha, et tulemus oleks ilus. Püüan ka jälgida just sinu loomulikku olekut ja asendeid, mis teinekord jäävad väikese kohendusega kõige paremad.

Mida vabamalt end tunned, seda huvitavamad poosid tulevad. Loomulikult inimesed on erinevad ja alguses on paljud veidi krampis, aga ära muretse, pildistamise käigus muutud vabamaks.

Soovi korral võid näoilmeid ja poose harjutada eelnevalt ka kodus peegli ees. Sel juhul jälgi, et väga üle ei pakuks, liiga kramplikud ja sätitud asendid ei jää head ega loomulikud. Püüa säilitada lõdvestunud olek nii kehas kui näos.

Selg sirgu ja kael sirutatud jääb pildil parem kui kössis asend. Aja end sirgeks ja siis lõdvesta, lastes kehal õige pisut omasoodu vajuda, ilma kössi kukkumata. Nii saad parima asendi. Sessioonil teeme seda koos.

Võid mõelda sellele, milliseid keha osasid soovid rohkem esile tuua, need püüa lükata etepoole. Naistel enamasti rind ettepoole ja kõht tahapoole. Etepoole toodud asjad näivad suuremad, tahapoole lükatud väiksemad. Jälgin kogu sessiooni jooksul sinu kehaasendit, vajadusel katan-peidan ning rõhutan-toon esile. Sellek kõigeks on mul juba omad nipid.

Kui soovid võid vaadata 2 min poseerimise õpetust youtubes: https://www.youtube.com/watch?v=LD782-aPrCU

LAPSED

Kui tuled pildistama väiksemate lastega, püüa pildistamise aeg sättida pigem ennelõunaseks. Kindlasti arvesta ka lapse uneaegadega ning broneeri võimalusel aeg, mil laps võiks olla kõige puhanum ja rahulikum. Võta lapsele kaasa tema lemmikmänguasi või lelu, et ta end stuudios turvalisemalt tunneks. Lisaks võiks igal lapsel olla pilt koos enda lemmikleluga! Kui sul on kodus mänguasju või muusikat/helisid/helitekitajaid, mis sinu last köidavad, siis võta tähelepanu püüdmiseks kaasa ka need. Lisaks võid sessioonile kaasa haarata väikelastele küpsiseid v midagi muud head, et oleks varuvariant nendega läbirääkimisteks.

Arvesta sellega, et isegi kui sa annad endast parima ja teed hea ettevalmistuse, võib kohapeal lapsega olukord kontrolli alt väljuda. Me kunagi ei tea ette kuidas nad mingis olukorras käituda otsustavad. V äikesed lapsed on väga ettearvamatud. Ära sellepärast muretse. Kõik on hästi ja ei ole siiani ükski pilt tegemata jäänud. Sessiooni ajal püüa säilitada sisemine rahu ka siis kui laps on väga aktiivne ja ei käitu  sinu ootustele vatavalt. Kui vanemad jäävad rahulikuks, tulevad üldjuhul sellega lõpuks kaasa ka lapsed.

Pisut suuremad lapsed võivad sessiooni ajal muutuda väga loominguliseks ja hakata välja pakkuma omapoolseid ideid. Kui nii juhtub, on super! Ära mingil juhul last selles piira ega takista.

MEIK

Meigi kohta saad häid nõuandeid lugeda siin.

Kui sul on lisaküsimusi või soovid mõnda konkreetset ideed arutada, kirjuta mulle julgelt!